Nowoczesna Grafika Komputerowa - kurs dla nie-informatyków

2023-10-23
W sekcji harmonogramy umieszczone zostały aktualne harmonogramy na rozpoczynająccą się edycję.

kandydaci
SYLWETKA ABSOLWENTA
Proponowane Studia Podyplomowe Nowoczesna Grafika Komputerowa dla nie-Informatyków mają umożliwić absolwentowi prace na polu grafiki komputerowej bez wchodzenia w jej „zaplecze programistyczne” i mają stanowić dla uczestników podstawę dla ewentualnej kontynuacji kształcenia na Studiach Podyplomowych Zaawansowana Grafika Komputerowa, gdzie wymagane są już kwalifikacje programistyczne.

W naszym zamiarze, absolwent Studiów „Nowoczesna Grafika Komputerowa dla Nie-informatyków“ będzie legitymował się umiejętnościami w zakresie stosowania nowoczesnych systemów tworzenia grafiki w zakresie:
  1. Ilustracyjna grafika 2D i obróbka fotografii (pakiet Corel Draw)
  2. Animowana Grafika 3D
  3. Tworzenie stron WWW (HTML, Adobe Flash)
  4. Umiejętności pisania w języku C prostych aplikacji graficznych (OpenGL)
  5. Znajomość podstaw budowy gier i umiejętność pisania prostych graficznych aplikacji przy wykorzystaniu języka Java.
  6. Podstawy znajomości oprogramowania do projektowania 3D typu CAD (Catia 5)
  7. Projektowania pojmowanego jako metodę wizualnego komunikowania, rozwinięcie wrażliwości na formę i inwencji plastycznej W ramach przedmiotu humanistycznego Estetyka Kształtu.
WYMAGANIA OD KANDYDATÓW
  1. Wypełnienienie oraz dostarczenie formularza zgłoszeniowego
  2. Wypełnienienie oraz dostarczenie oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych w AGH
  3. dostarczenie poświadczonnej przez Uczelnię kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  4. dostrczenie poświadczenia wniesienia opłaty za studia podyplomowe za pierwszy semestr studiów, nie później niż w terminie 14 dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych.
UZYSKIWANE ŚWIADECTWO

Uczestnicy Studiów po zaliczeniu wszystkich przedmiotów objętych planem Studiów (w formie przewidzianej indywidualnie dla każdego z przedmiotów) uzyskują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych z zakresu Nowoczesna Grafika Komputerowa dla Nie-Informatyków wystawiane przez Akademię Górniczo-Hutniczą zgodnej z wymogami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.